Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Panou de publicitate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Panou de publicitate

Buna ziua,
In calitate de mediator autorizat, pentru a pune pe cladire un panou de publicitate, ce avize si autorizatii sunt necesare?
Organismul abilitat pentru acordarea avizelor si a autorizatiilor pentru pozitionarea panourilor de publicitate este Directia de Urbanism si Gestionare Teritoriu din cadrul primariilor de sector, in Bucuresti sau cele locale din provincie.
Dosarul cu cererea va contine o taxa platita si o serie de documente. Exemplu continut dosar aici: [ link extern ]
Mai multe detalii aici: [ link extern ]
L.C.
Multumesc